Driver Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Bilinmeyen aygıt sürücüleri nasıl bulunur?
Cevap 1: Cihazın marka ve modelini öğrenmek için Bilinmeyen Aygıt Bulma sayfasını dikkatlice okuyun.
Soru 2: Driver indirme sırasında yarıda kesiliyor.
Cevap 2: Sitemizdeki driverların %99,9'u üreticilerin sitelerinden link verilmektedir. Üretici firmaların download sunucuları yoğun olduğu durumlarda ya da internet bağlantınızda meydana gelebilecek saniyelik kesintilerde bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu aşmak için "Download Manager" programlarından birini kullanabilirsiniz.
Soru 3: HP driver çok yavaş iniyor ya da yarıda kesiliyor.
Cevap 3: HP sunucuları oldukça yoğun ziyaretçi almaktadır. Farklı zaman dilimlerinde indirme işlemini tekrar deneyin ve muhakkak Download Manager kullanın
Soru 4: Dosya indirme ekranındaki güvenlik kodu görünmüyor.
Cevap 4: Kullandığınız web tarayıcısının (explorer, firefox, chrome vs.) kaydettiği çerezleri (cookies) temizleyip, tekrar deneyin.
Soru 5: Güvenlik kodunu yazıyorum ama ekrana "kod hatalı" uyarısı geliyor.
Cevap 5: Güvenlik kodunun büyük ya da küçük harf duyarlılığı yoktur. Kodu yazarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kodu doğru okumaktır. Güvenlik kodu istatistiklerini incelediğimizde ekranda görünen sayı ve rakamların bazen farklı algılandığı ve yanlış yazıldığı görülmüştür. Örneğin, ekranda yazan MS2D güvenlik kodu, MZ2D olarak yazılmaktadır. Diğer bir örnek, DE1M kodu, DEIM olarak yazılmaktadır. Bazen de JWTX gibi bir kodda JVTX yazılmakta ya da kodların sıralaması "FRER" yerine "FRRE" şeklinde yanlış yazılmaktadır.
Soru 6: Driver nasıl indirilir?
Cevap 6: "ML 1610 Driver indirme örneğiyle resimli anlatım yapalım:
Driver detay sayfasında bulunan indir linkine tıklayın.
driver detay
Karşınıza çıkacak olan 4 haneli güvenlik kodunu altındaki kutuya yazın ve gönder tuşuna 1 kere basın. Kodu okuyamıyorsanız, "Kodu Değiştir" tuşuna basın. (Buradaki kod örnek olarak verilmiştir)
guvenlik kodu
Kodu doğru olarak yazdıysanız, aşağıdaki gibi bir doğrulama onay ekranı gelir. Bu sayfada aynı programın farklı işletim sistemi sürümlerini de ayrıca indirebilirsiniz.
hatalı kod
Güvenlik kodunu yanlış yazdığınız ya da boş bıraktığınız takdirde, aşağıdaki gibi bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız. Doğru kodu yazarak, tekrar denemelisiniz.
doğrula

İndir düğmesine tıkladığınız halde driver linki çalışmıyorsa, her driver indirme sayfasında bulunan Kırık Link Bildirim linki ile bize geri bildirimde bulunabilirsiniz.
kırık link

    Dell ya da HP markalı dizüstü bilgisayarların driver isteklerinde bulunurken, cihazın altındaki etikette bulunan SERVICE TAG numarasını yazmanız yeterlidir. Aşağıdaki HP etiket örneğinde; 1.Cihazın modeli, 2. Cihazın parti numarası, 3. Cihazın Service Tag numarası (dv9095xx) görülmektedir.
hp service tag örneği

Ana Sayfa
Gizlilik

En güncel driver dosyaları